Fotografia Wrocław – kwiaty: Rudbekia

Zimno, chłodno, smutno. Gdzieś uciekły kąciki ust w uśmiechu, roześmiane oczy i energia wessana przez kosmos. Gdzieś jeszcze blask słońca rozświetli twarz słonecznika ale wszyscy już wiemy, że zmierzcha. Idzie noc i zapuszcza swoje macki ciemności, szperając i wyszukując najłatwiejszej ścieżki. Chociaż wcale nie musi bo chłód kosmosu pochłonie każdą energię. Mimo, że chcemy wierzyć, że odwieczną walkę między jasnością i ciemnością wygra jasność, ale to nie prawda. Kiedy wypalą się słońca pozostanie tylko ciemność.

Jednak nastąpi to za miliony lat i nie musimy się tym martwić. Teraz to tylko oddalamy się trochę od słońca i cały nas świat przygotowuje się do przetrwania zimy. Całe swoje ciepłe kolory „wypromieniowuję” na zewnątrz tworząc naszą piękną jesień.

Ale jeszcze nie teraz. Teraz jeszcze żyjemy latem, ciepłem i energetycznymi kolorami. Jeszcze można wyskoczyć na spacer i nie trząść się z zimna myśląc o gorącej czekoladzie z rumem :). Chociaż i tak można o niej myśleć. Nie jest zależna od pory roku ;). Fotograf Wrocław jest od niej uzależniony. Tak samo jak od mlecznej czekolady i lodów, które to asymiluje w każdej ilości :).

Więcej chmur i deszczu, ale za to zachody słońca ciekawsze. I spacery krótsze. Za to intensywniejsze i takie bliższe… ;). A w ogródku rudbekie gasną barwą lata.

 

 

Fotografia Wrocław, Fotograf Wrocław

Rudbekia (Rudbeckia L.) – rodzaj roślin z rodziny astrowatych, obejmujący ok. 15 gatunków pochodzących z Ameryki Północnej[2]. W Polsce w środowisku naturalnym występują tylko dwa gatunki: rudbekia naga i rudbekia owłosiona (obydwa to kenofity i agriofity – uciekinierzy z upraw). W uprawie jako rośliny ozdobne występuje jeszcze kilka innych gatunków. Gatunkiem typowym jest Rudbeckia hirta L.[3]. Nazwę rudbekia nadał roślinie Karol Linneusz, aby uhonorować jednego ze swoich uczniów – Olafa Rudbecka. (źródło:pl.wikipedia.org). Najczęściej uprawiane jako ogrodowe rośliny ozdobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.