Wrocław fragmenty – architektura

Album Wrocław

Wroclaw most Grunwaldzki w nocy

Wroclaw most Grunwaldzki w nocy

Pogoda sprzyjała bardzo więc wybrałem się na długo odwlekany spacer po centrum. Chodziło mi po głowie sfotanie paru współczesnych konstrukcji ale nie udało mi się przejść obojętnie obok paru zabytkowych już budowli. Dlatego jest mieszanie.Obok najnowszych trendów mody znalazły się relikty bardzo minionych epok.

Podyktowane warunkami ekonomicznymi projekty jak grzyby po deszczu zapełniają wszystkie dziury i od dawna niezagospodarowane przestrzenie. Biurowce i galerie handlowe na trwałe wkomponowują się w barwne tło miasta. Mimo dużej presji inwestorów na ograniczanie kosztów powstają całkiem udane konstrukcje nawiązujące do wiekowego otoczenia.  Z jakim skutkiem to samemu, naocznie trzeba ocenić. Najlepiej wybierając się na parogodzinny spacer. Wiem, wiem… dla wielu jest to przerażająca perspektywa ;).  Dla wielu może się spacer szybko zakończyć w jakimś nocnym klubie, których bardzo wiele w centrum. Ale znajda się i tacy twardziele i twardzielki, którzy mimo pokus, śmiało zmierzą się z wrocławskimi potworkami :).

pdf Album PDF (2MB): pobierz Wrocław fragmenty

One comment on “Wrocław fragmenty – architektura”

  1. aga pisze:

    Hmm, jak pięknie to wszystko wygląda i brzmi. Szkoda tylko że rzeczywistość jest taka szara i brzydka. Powodem tego jest zupełnie nieodpowiedzialne podejście Rady miasta Wrocław, która zwyczajnie ignoruje potrzeby mieszkańców…! Umowa została podpisana ok.pół roku wcześniej, wszystko było dogadane a tu proszę jaka niespodzianka! Nie będę rozpisywać się, po prostu chciałabym mieszkać w porządnym i ładnym Wrocławiu. Fotografia Wrocławia Pana Grzegorza uświadamia mi jak wiele jest jeszcze do zrobienia we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.