Fotografia koncertowa

„Wrocław: meeting place” – slogan reklamowy uknuty przez władze miasta, ale również dzięki tym władzom -puste słowa stały się faktem. Metropolia przyciąga turystów i znane osobistości. Zapracowani i spragnieni sensacji mieszczanie tłumnie nachodzą imprezy kulturalne, a tych nie brakuje we Wrocławiu. Kolejny widowiskowy koncert, to okazja na miło spędzony czas i świetną zabawę. Zachwycona publiczność potrafi docenić artystów, którzy chętnie do nas przyjeżdżają.

Ale Fotograf Wrocław traktuje to jak polowanie. Rozepchać się łokciami (to nie przenośnia), podejść, skadrować, poczekać aż zwierzyna się obróci i wcisnąć migawkę. A czasu mało zanim ochrona zacznie wywalać dziennikarzy z pod sceny. Co za życie :(. Organizatorzy potrafią sprawić, że czuję się jak „zło konieczne”.

Głośne aparaty odbijają się echem w kameralnych przestrzeniach czasami dezorientując artystów nieprzyzwyczajonych do natarczywej obecności pracy. Z zazdrością patrzę na korpusy z wyciszoną migawką. Co za durny historyczny przeżytek – ta głośna, trzaskająca migawka, która od wielu lat nie ma żadnego powodu do istnienia. Ha, w niektórych kompaktach, pod ten dźwięk można podpiąć swojego sampla, np.: miauczenie kota – absurd. Ale są ludzie którym się to podoba. Powodzenia. Może powinni podłączyć jęk szczytującej kobiety ;) dla niezaspokojonych, głodnych gadżetów onanistów. Już widzę produkujący się marketing: „…zaspokajamy Twoje pragnienia” ;).

Zawodowiec i tak nie kupi takiego sprzętu. Chyba bym umarł ze wstydu :). Za każdym razem zastanawiam się czy w końcu trafię na koncert, na którym będę bardziej słuchał niż fotografował. Czy Wrocław jest w stanie aż tak mnie zadziwić? Zaskoczyć i zachwycić muzyką jaką potrzebuję? To się okaże.

Na razie artyści zachwycają… oryginalnością i sprawnością w posługiwaniu się swoimi instrumentami. Czasami nie mogę tego słuchać chyba, że jestem pod wrażeniem urody wokalistki. Wtedy nie ma to żadnego znaczenia. Zapach perfum zniewala i rzuca na kolana takiego, pozbawionego już w tym momencie rozumu samca. Oczywiście upraszczam, bo i trafiają się takie „kawałki”, których słucha się z prawdziwą przyjemnością. Nawet z zamkniętymi oczami :).

Ciekawe, że mimo przebywania wśród modelek, jakby na to nie patrzeć – najpiękniejszych przedstawicielek swojej płci, Fotograf Wrocław ciągle jest na to wrażliwy. Nie myślę tu o zindoktrynowanych przez media anorektyczkach, pozbawionych własnego zdania, uzależnionych tak bardzo, że zatracają w sobie kobiecość, ale o pięknych, normalnych kobietach. Zaokrąglonych miękkością kształtu i znających swoją wartość w oczach mężczyzny. I takie właśnie zniewalają: widokiem, głosem, zapachem. Doprowadzają umysł do szaleństwa. Człowiek kołacze się w okowach swoich moralnych ograniczeń, nie mogąc wybrać między pragnieniami a ograniczeniami. A fotografia koncertowa lubi ludzi ładnych. Ale, w zasadzie, czy ktoś jest ładny czy nie, to zależy od fotografa ;). Od tego jak ustawi modela, światło, nastrój i kadr. Jak wychwyci odpowiedni moment. Można poczuć się jak stwórca w swojej wizji nieograniczonego tworzenia własnego wariantu rzeczywistości.

Wracając do dźwięku słyszanego z odległości dwóch metrów, to jest on zupełnie inny niż ten przetworzony przez sprzęt nagłaśniający. To są dwie zupełnie odmienne barwy. Nie wartościuję czy lepsze czy gorsze, bo to rzecz gustu i przyzwyczajeń. Dla melomanów słuchających muzyki na analogowym sprzęcie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby słuchanie unplugged. Natomiast ludziom używających popularnych wież zbyt ciepłe, analogowe brzmienie by tylko przeszkadzało.

Dlatego nie ma się co przejmować gdzie się siedzi byle by było ciepło, wygodnie i z przyzwoitą widocznością na scenę. A czasami i to nie jest ważne. Organizatorzy często o tym zapominają, albo nie przywiązują do tego żadnej wagi. Ale ludzie chyba też, bo i tak przychodzą :).

Dobrze mieszkać w dużym mieście, gdzie ciągle się coś dzieje, jakieś koncerty, imprezy kulturalne, kluby nocne zachęcające głośną muzyką i oryginalnym wystrojem. Wabiące klimatem i tętniące życiem towarzyskim. Wrocław oferuje bardzo urozmaicone formy rozrywki a wiele z nich jest całkowicie za free.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.