Brave Festiwal – pokaz Tanga argentyńskiego

(Aktualizacja: 22.12.2013)

Gorąco, parno, duszno, ciemno – to nie klimat podzwrotnikowych lasów tropikalnych ale moje odczucia po zejściu do nocnego klubu Kamfora, w którym odbył się pokaz Tanga argentyńskiego z okazji „Brave Festiwal”.

Neogotycki klimat klubu i klaustrofobiczny parkiet gdzie Ela Jankowska z partnerem oraz Agata i Tomek Kozłowscy zatańczyli Tango do muzyki Piazzoli i Gotan Project.

Tancerze zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Ela uczy Tanga w szkole tańca na Wierzbowej (byłem i polecam, jest świetna), a Agata i Tomek w Bakarze na ul. Różanej (oboje mają wyjątkowe osobowości oraz są to cierpliwi i konkretni trenerzy).  Kiedy na nich patrzyłem skręcało mnie z zazdrości :).  Chciałbym tak tańczyć ale gdzie znaleźć zdeterminowaną, ujmującą i łagodną partnerkę, z którą chętnie przebrnie się przez żmudne godziny nauki ;) ?

Ha! Wystarczy chodzić na Milongi (takie dyskoteki przeznaczone tylko dla wielbicieli Tanga). Jedna z nich, animowana własnie przez Agatę i Tomka odbywa się cyklicznie w poniedziałki od 19:30 do północy,  w Restauracji Teatralnej (pl. Teatralny 4 – wejście w dół od ul.  Świdnickiej). Impreza połączona jest z praktyką, na której można nauczyć się podstaw Tanga. I wtedy już przepadniecie… : ) ) ). To jest jak nałóg, więc jeżeli nie macie silnej woli, to nie przychodźcie ;).

Ale wracając do Kamfory – światło było trochę niewystarczające, było mało miejsca (problem z wygodnym ułożeniem się do fotografowania), a poza tym, to nie widziałem co fotografuję (ciemno i bardzo szybko wirujące postacie) i wyszło tak trochę „po omacku” ale świetnie oddająco klimat.

Tango tańczone w bliskim trzymaniu, połączone z wymyślnymi figurami, piruetami, zalotnym ocieraniem się nogami, porozcinanymi sukniami jest najbardziej zmysłowym i eleganckim tańcem jaki kiedykolwiek widziałem.

W latach 80-tych XX w. Tango argentyńskie ewoluowało odchodząc od ortodoksyjnego nurtu i powstało Tango nuevo. Dodano nowe figury, zmieniła się szybkość i płynność tańca. Zaakceptowano strój dowolny oraz zmieniła się muzyka. Teraz można tańczyć do dowolnej muzyki, co znacząco zwiększa przyjemność z tańczenia. Wszystko zależy od umiejętności i upodobań tancerzy.

Więcej zdjęć: Brave Festiwal – pokaz Tanga argentyńskiego.
Zobacz jak tańczą mistrzowie Tanga – wideo z międzynarodowych festiwali Tanga.
Więcej o Tangu można przeczytać: Tango nuevo – entuzjazm i pasja.

One comment on “Brave Festiwal – pokaz Tanga argentyńskiego”

  1. Mietka pisze:

    Muszę się wam pochwalić w końcu schudłam – 8 kg. Przewaliłam chyba cały
    polski internet zeby znaleźć coś na odchudzanie i znalazlam.
    Solidny marsz z Fotografem Wrocław po opuszczonych budowlach i sesję w ciężkich warunkach pogodowych zdziałały cuda!!! Dzięki :))).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.